Wyposażenie przedszkolaka

1. Wygodne obuwie –

a) po przedszkolu: na twardej podeszwie, zapinane na rzep lub zatrzask, aby dziecko potrafiło je samo założyć.

b) do przedszkola: NIE SZNUROWANE!!! Najlepiej zapinane na rzep, wygodne, odpowiednie do pory roku.

2. Wygodne ubranie spodenki/spódniczki na gumce, wygodne bluzeczki, które dziecko będzie potrafiło samodzielnie zdejmować i zakładać (np. podczas przebierania się na gimnastykę lub na leżakowanie).

Nie zakładamy dziecku pasków czy też spodni z ciężko rozpinającymi się guzikami.

Dziewczynce nie zakładamy ozdób typu korale, bransoletki, pierścionki itp. Włosy zawsze upinamy!

3. Przybory do mycia zębów  – kubek plastikowy, szczoteczka i pasta do zębów

4. Strój na gimnastykę (t-shirt i spodenki) grupy starsze

w okresie jesienno zimowym można donieść długie spodnie dresowe i bluzę lub

t-shirt z długim rękawem)